Altány pro vaši svatbu

Altány jako stvořené pro Vaši svatbu

Blíží se termín vaší svatby a vy se stále víc a víc bojíte silného slunce a velkého parna? Nenapadají vás způsoby, jak se vyhnout spálení nebo úpalu během pobytu venku? Zahradní altány jsou snadným řešením.

Zahradní altány nebo pergoly patří do skupiny okrasných zahradních staveb. Kromě estetického dojmu jim nelze upřít ani funkčnost. Dřevěné altány, často kruhového tvaru, se ukotvují do země, proto jsou daleko bezpečnější i v nepříznivém počasí, než různé látkové a látkou potažené konstrukce, které mohou snadno spadnout nebo jinak zranit osoby nacházející se v jejím okolí.

Altány = ideální zahradní stavby pro svatbu

Jistě znáte z filmů záběry, na kterých zamilovaná dvojice hledá úkryt v zákoutích zahrad a altáncích rozesetých po parcích. Altány byly oblíbené už v období středověku a ve viktoriánské době. Lidé totiž už v té době věděli, že pokud hledají klid a soukromí, nic není lepší než altány.

Funkční altány

Kromě toho, že altány poskytují soukromí a uchrání vás před zvědavými pohledy, v létě se díky nim vyhnete slunečním paprskům, spálení a úpalu, při nepříznivém počasí se schováte před deštěm a v zimě sněhu.

Dřevěné altány navíc zaručí soukromí během obřadu. Vyhnete se tak zvědavým pohledům okolojdoucích.

Pomocí altánů můžete také vymezit prostor pro hostinu nebo jimi ohradit taneční parket. Zabráníte tak tomu, aby se vám hosté rozutekli mimo altány.

Altány – výzdoba

Altány jsou pro svatby a různé typy slavností vhodné ještě z dalšího důvodu. Trámy altánů přímo vybízejí k ozdobení. Skvěle na nich vypadají třeba květinové girlandy, lampiony nebo popínavé rostliny.

Také dřevěné altány samotné mohou svým tvarem dotvořit romantickou atmosféru. Nejčastěji jsou to kruhové konstrukce. Mohou být z různě barevných typů dřeva, stejně tak mohou být jednoduchého tvaru, nebo naopak zdobené vyřezávanými výplněmi. Použití odlišných barev dřeva nebo nátěrů může vytvořit příjemně kontrastní prostředí ladící s barvami vaší svatby nebo květinami.

Altány od Vetas

Pokud vás dřevěné altány okouzlily natolik, že jste se rozhodli pro nákup, lze doporučit nákup u autorizovaných prodejců. V případě pořízení pro slavnostní událost budete možná zvažovat pořízení nejen sériových výrobků, ale také vyrobení altánů na míru.

Firma Vetas vyrábí altány obou typů a dřevěné altány, pergoly a dalších typy přístřešků jsou už několik let předmětem jejího podnikání. Vetas jsou kvalitní stavby pro vaši zahradu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.