Pálava, domovina královského moku

Pálava je jedna z našich předních vinařských oblastí, proto toužíte-li strávit dovolenou v duchu vína a kultury Moravy, vydejte se právě sem – do kolébky vinné révy. Využijte slevu na vinařský pobyt na Pálavě a jeďte na dovolenou do míst, kde se točil slavný český film Bobule.

Co byste měli během pobytu na Moravě stihnout

Navštívit Salon vín ČR nacházející se ve sklepě valtického zámku. Každoročně zde komise tvoří seznam sta nejlepších českých vín a vy některá z nich můžete ochutnat. Národní zemědělské muzeum vás provede expozicí zeleniny, ovoce, ale pro nás daleko důležitější expozicí Historických vinařských lisů a nářadí. Naleznete zde například šroubové lisy z 18. století.

Barokní sklepy v Pavlově. Z přízemí budovy na České ulici lze vidět vstup do lisovny, sklepa. V patře potom pobýval vinař a jeho rodina. V Pavlově najdete 19 chráněných sklepních domů a několik selských gruntů z 18. století.

Pálavou na kole

Mikulov nabízí cyklostezky s vinnou tématikou. Máte tak možnost dozvědět se více o víně, vinařstvích a okolní přírodě. Cesta vás mimo jiné zavede do Dolních Věstonic, což je naleziště Věstonické venuše. Naučná stezka ve Valticích vede od zámku do valtických vinic. Z naučných panelů se dozvíte více o celoroční práci na vinohradech. Na nejvyšším bodě stezky – na kopci Rajstna nad Valticemi se vám nabízí romantická vyhlídka na celý Lednicko – valtický areál.

Slevy na ubytování na Moravě

V okolí se nachází mnoho hotelů, ubytoven, apartmánů i kempů. Je čistě na vás, jaký styl ubytování si vyberete. Například Penzion Bary v Mikulově nabízí ubytování v penzionu, kterého je součástí vinný sklípek. V Pavlově Hotel Pavlov nabízí ubytování pro rodinky s dětmi, případně pejsky. Součástí hotelu je zrekonstruovaný vinný sklep.

Sleva na ubytování na Moravě spolu se zlevněným pobytem vám umožní prožít krásné chvíle s partnerem, kamarády či rodinou v romantické přírodě. Proto neváhejte a vydejte se do vinařských oblastí během slávy zvané vinobraní a umocněte tak zážitek. Poznáte dobrou duši Moraváků a i přes jejich drsné obličeje a upracované ruce uvidíte, jak milí a veselí lidé to ve skutečnosti jsou. Budou milejší o to víc, když uvidí, že vám jejich víno navýsost chutná! Využijte aktuální slevy na vinařské pobyty a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.