Řecko, dovolená snů

V dnešní době už je trh přesycen vším, co vyhledáváme. Ať už se jedná o spotřební zboží, zážitky, dovolenou, nebo služby, vše má mnoho konkurentů a my si můžeme vybírat. Díky tomu ale není snadné najít to, co by vyhovovalo přesně našim požadavkům a představám. Rozdíl není ani u hledání té pravé dovolené. Každý den trávíme v práci, doma každodenními starostmi, když přijde léto, těšíme se na to, až vyrazíme s těmi nejbližšími na místo k odpočinku i zábavě. Ideálním místem pro dovolenou je například Řecko. Zájezdy do Řecka patří každoročně k nejčastější volbě českých turistů.

Krásy řeckých ostrovů

Když si vezmeme například krásy Řeckých ostrovů, máme zde už mnoho variant kam se podívat. Ti, kteří jedou za přírodou, klidným prostředím často volí ostrov Zakynthos, na Kos a Rhodos, které jsou trošku větrnější jezdí lidé za zábavou a krásou měst. Kréta je místem, které má od všeho kousek, není divu, že zde jezdí každým rokem nejvíce turistů. Co se týče dalších míst jako je Lesbos, Kefalonia a podobně, zde takový ruch nebývá, místa jsou tedy klidná.

Zábava a historie na jednom místě

I Řecko je známé svou gastronomií, pochoutek z mořských plodů, salátů a pochutin z jejich originálního panenského olivového oleje a dalších gurmánských jídel. V každé místní restauraci si můžeme vybírat. Stejně tak i historie měst má mnoho co nabídnout, všude narazíme na starou kulturu, památky, historické budovy, muzea a mauzolea, pomníky apod. K jedněm z originálních míst, která jsou všeobecně známá, patří také kláštery, které jsou rozmístěny po skalách Řecka. Zde i v dnešní době žijí jeptišky, do některých je přísný zákaz vstupu.

Pláže jsou jedním z největších lákadel Řecka

Jedním z důvodů, proč se do Řecka vracíme je kouzlo celé jejich kultury a také to, proč se vydáváme na jih, moře. Řecké moře je čisté a kromě mořských ježků nám zde nehrozí žádné větší nebezpečí. Krásu moří můžeme objevovat z blízka také díky potápěčským centrům. K potápění je třeba mít certifikát a školení, avšak abychom si to vyzkoušeli, můžeme využít zkušebního ponoru. Celým prvním ponorem nás budou doprovázet zkušení potápěči, pokud i poté budeme chtít v potápění pokračovat, můžeme si udělat kurz i u nás.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.